Bližšie informácie


  • KEDY NA POBYT PRICHÁDZATE ?

Príchod na pobyt je ideálne v poobedných či podvečerných hodinách, štandardne o 18:00. Po príchode Vám sprievodca ukáže domček, jeho vybavenie a dopraje Vám dostatok času, aby ste sa v pokoji oboznámili s priestorom, ktorý budete v nasledujúcich dňoch obývať.  Približná doba, ktorú človek potrebuje k vybaleniu vecí a oboznámeniu sa s priestorom býva približne 20-30 minút.  Okolo nás je nádherný les, môžete sa v ňom poprechádzať, popozerať si ovocný sad a dosýta sa nadýchať čerstvého lesného vzduchu.. Keď ste už pripravení, sprievodca zatiahne vnútorné závesy, zavrie dvere a Váš nerušený pobyt v tme sa začína .


  • STRAVA

Celoročne pripravujeme výživnú a veľmi chutnú živú/raw stravu. Ovocné a zeleninové šaláty, smoothie. V letnom období výlučne z toho, čo dopestujeme my alebo lokálni pestovatelia.

Niektorí návštevníci sa rozhodnú pre pôst.

 Stravu nosíme raz denne, aby ste boli čo najmenej rušený. Vodu a misku s ovocím máte k dispozícii po celý čas priamo v domčeku. Ak ste na začiatku pobytu rozhodnutý, že sa chcete pôstiť a v priebehu pár dní sa Vaše rozhodnutie zmení, nič sa nedeje. Pri najbližšej návšteve to oznámite sprievodcovi a stravu Vám prinesie. Prvoradý je Váš príjemný pocit. O prípadných obmedzeniach v strave nás prosím informujte pred pobytom.


  • KEDY POBYT V TME KONČÍ?

Pobyt v tme končí doobeda posledný deň pobytu. Sprievodca Vám príde oznámiť, keď tento čas nadíde a pootvorí Vám dvere, aby ste si na svetlo pomaly privykli. Krásnym zážitkom je aj vyjsť von v poslednú noc a sledovať hviezdnu oblohu :)

Proces vychádzania z tmy je pomerne rýchly.

 

  • ÚČINKY POBYTU V TME


- plnohodnotný spánok. Človek by mal spávať v absolútnej tme, kde nie je rušený žiadnym svetlom ani zvukom. Až počas pobytu v tme si možno uvedomíte, ako skutočná tma naozaj vyzerá. V bežnom domácom prostredí je takmer nedosiahnuteľná, tobôž ak bývate v meste, kde Vás okrem rôznych svetiel vyrušujú počas noci aj rozmanité zvuky.

-živé projekcie a predstavy ( pokojne sa môže stať, že sa budete cítiť ako divák v kine a budete vzrušene sledovať veľmi živé obrazy, ktoré sa Vám odohrávajú priamo pred očami )

- vynikajúca regenerácia psychických a fyzických síl ( počas pobytu nie ste rušený vplyvmi a tlakmi z okolitého sveta. Nezvoní Vám telefón, nemusíte ísť do práce, nemyslíte na faktúry, účty, nikam sa nenáhlite. Vaša myseľ si preto dokonale oddýchne a v kombinácii s pôstom alebo ľahkou stravou si  výdatne oddýchne aj Vaše telo a zregeneruje sa. 

- zvýšená telesná pružnosť, ľahkosť na tele, ktorú spôsobuje prísun kvalitných a zdravých potravín. Počas pobytu je stravovať sa zdravo jednoduché, pretože ste oslobodení od prípravy pokrmu či od zháňania surovín. Počas pobytu si jedlo jednoducho len vychutnávate.

- scitlivenie hmatu, čuchu, chuti, sluchu. Počas pobytu v tme dochádza k zrakovej deprivácii a ostatné zmysli zosilnia.

- prehodnotenie vlastného života. Pobyt v tme Vám poskytne dokonalý priestor na ničím nerušený čas strávený iba sám so sebou. Mnohí ľudia s tým majú v dnešnej dobe problém. Avšak, ak sa chce človek v osobnom živote posúvať stále ďalej a pracovať na sebe, je tento čas nevyhnutný. V pokoji a pohodlí spracujete situácie, ktoré ešte nemáte spracované, uvedomíte si príčinu mnohých životných situácií, precítite, čo je vo Vašom živote naozaj dôležité.

- Každý pobyt je jedinečný a aj keď ho absolvujete viackrát je vždy iný.

Pobyt v tme prináša ďaleko viac, vybrali sme najčastejšie pozitívne účinky. Najlepšou cestou, ako sa o jeho priaznivom pôsobení dozvedieť viac, je zažiť ho na vlastnej koži. 

  • VYBAVENIE DOMČEKA

 Celý domček je vybavený pasívnou ventiláciou, vďaka ktorej máte neustály prísun čerstvého vzduchu. Domček sme stavali vlastnými rukami za pomoci priateľov a občasných brigádnikov.  Pri stavbe sme recyklovali starý materiál (okná, dvere...) Vynaložili sme veľa úsilia, energie, ale aj kreativity a lásky, ktorú dúfame, že pri vstupe doňho ihneď pocítite. 


  • ODPORÚČANIE

Pobyt v tme je predovšetkým pre Vás a o Vás. Ide o to, aby ste zregenerovali svoje psychické a fyzické sily, dozvedeli sa o sebe niečo nové, oddýchli si a nadobudli hlbšie sebapoznanie. Preto Vám odporúčame, aby ste si naň našli vhodný čas, kedy Vašu myseľ nebudú zaťažovať termíny, či veci, ktoré by ste mali robiť v tej chvíli namiesto pobytu. To, že ste práve teraz tu znamená, že tu byť máte :) .

  • ZAUJÍMAVOSTI

To, čo nám dáva príroda sa snažíme využiť čo najefektívnejšie. Doporučujeme používať prírodnú kozmetiku ( alebo žiadnu :) ), ktorá sa dnes už dá kúpiť takmer všade.
Kompostovaciu toaletu pravidelne čistíme a používame ako kompost :) 

  • DOBROVOĽNÝ PRÍSPEVOK ZA POBYT V TME

Doporučená dĺžka pobytu v tme je minimálne 7 dní. Príspevok za pobyt v tme je dobrovoľný, orientačne sa pohybuje vo výške 350€ za týždeň.

Príspevok zahŕňa:

- náklady na bytie v prírodnom domčeku úplne prispôsobenom na tmu

 - kvalitnú a veľmi chutnú raw stravu

- sprievodcu s dlhoročnými skúsenosťami s tmou

Vaším príspevkom podporujete rozvoj a tvorbu ovocného sadu, výsadbu ovocných stromov, kúpu štiepky na mulčovanie, výstavbu zavlažovacieho systému,  tvorbu jazierok, nákup solárnych panelov a potrebného technického vybavenia a pod. .

 Ak sa rozhodnete ukončiť svoj pobyt v tme skôr, berte prosím  na vedomie, že Váš príspevok je dar a je nevratný.

V prípade, že sa Vám z akýchkoľvek dôvodov nedá na pobyt nastúpiť, vieme ho po vzájomnej dohode presunúť na iný voľný termín.

STORNO POPLATOK pri zrušení rezervácie:

2 mesiace pred nástupom na pobyt 30 % zo zálohy

1 mesiac pred nástupom na pobyt 50 % zo zálohy

 2 týždne pred nástupom na pobyt 70 % zo zálohy

 V prípade, že nájdete za seba náhradu,  storno poplatok neplatíte